Меню сайту
Матеріально-технічне забезпечення закладу

Комунальний заклад «Вінницький ліцей № 36» розміщений в будівлі 2006  року побудови, загальною площею 5822 м2, приміщення закладу типове, проектна потужність установи - 420 учнів.

Заклад розташований за адресою: м. Вінниця, вул. Пирогова, 191. Ліцей знаходиться у комунальній власності. Стан будівель - задовільний, освітлення відповідає санітарно-гігієнічним нормам. Навчання відбувається в одну зміну. Середня наповнюваність класів - 29,5 учнів.
Заклад здійснює свою діяльність відповідно до Статуту, затвердженого відповідно до рішення Вінницької міської ради від 24.12.2021 № 754 «Про зміну найменування, внесення змін та затвердження в новій редакції статуту КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ «ВІННИЦЬКИЙ ЛІЦЕЙ № 36»».
Територія закладу становить 1,6675 га, огороджена та утримується в задовільному стані. Земля, надана в користування закладу, використовується за призначенням, огорожена, утримується в належному санітарно-гігієнічному стані.

Доступ закладу до мережі Інтернет надається провайдером «Радіонет» зі швидкістю до 30 Мбіт/с. Завдяки підключенню до мережі Інтернет, заклад здійснює електронний документообіг з Департаментом освіти, КЗ ЦПРПП, іншими загальноосвітніми закладами. Електронна адреса закладу: sch36@galaxy.vn.ua  

Сайт закладу: https://sch36.edu.vn.ua

Основними напрямками діяльності комунального закладу «Вінницький ліцей № 36» в процесі інформатизації є: інформаційно-технічне забезпечення; підвищення компетентності вчителів і учнів в області сучасних інформаційних технологій; інформатизація освітнього процесу; моніторинг якості освіти; розвиток медіатеки, медіаосвіти, віртуальної бібліотеки; розширення локальної мережі ліцею, участь в інтернет - проєктах; електронний документообіг; використання інформаційних технологій в освітній статистичній звітності.

Для укриття населення в умовах воєнного стану в закладі створено найпростіше укриття загальною площею 600 м2, загальним об'ємом - 1680 куб. м. 

Для реалізації освітнього процесу в ліцеї наявні 21 навчальний кабінет3 майстерні з трудового навчання (майстерня обслуговуючої праці, слюсарна майстерня, столярна майстерня), 2 спортивні зали (мала та велика), актова зала, їдальня на 140 місць, спортивний майданчик, дитячий майданчик, тренажерний комплекс. Загальна площа спортивного майданчика складає 440 м2.

З 24  навчальних приміщень, включаючи 3 майстерні трудового навчання - 7 використовується для навчання учнів початкової школи, 14 - для навчання учнів 5-11 класів:

1 кабінет української мови та літератури;

1 кабінет зарубіжної літератури; 

1 кабінет математики;

3 кабінети іноземної мови; 

1 кабінет історії;

1 кабінет географії; 

1 кабінет біології;

1 кабінет фізики;

1 кабінет хімії;

1 кабінет інформатики; 

- 1 кабінет музичного мистецтва;

- 3 майстерні трудового навчання;

- 1 кабінет "Захисту України". 

Навчальний заклад має  кімнату для педагогічних працівників (учительську), кабінет психолога,  медичний пункт, маніпуляційну, стоматологічний кабінет, кабінет директора та секретаря, 2 кабінети заступників директора, кабінет педагога-організатора та соціального педагога, інклюзивно-ресурсну кімнату, приміщення технічного персоналу, гардероб, дві роздягальні для учнів на уроках з фізичної культури з туалетами та душовими.
Усі навчальні кабінети укомплектовано шафами, дошками, партами, стільцями для здобувачів освіти; робочими місцями для  педагогічних працівників.

У закладі функціонує кабінет інформатики для учнів 5-11 класів (№ 225) та початкових класів (№ 104).  В кабінеті № 225 встановлений навчальний комп'ютерний комплекс, який складається з 15+1  комп'ютерів, в кабінеті № 104 - 10+1 шт., з програмним забезпеченням. Всі комп'ютери знаходяться в локальній мережі та підключені до мережі Internet.
Кабінети інформатики відповідають вимогам чинного Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти, затвердженого наказом МОЗ України № 2205 від 25.09.2020 р. та Положенню про кабінет інформатики та інформаційно-комунікаційних технологій навчання загальноосвітніх навчальних закладів, затвердженому наказом Міністерства освіти і науки України від 20.05.2004 р. №407.

Кабінет фізики частково забезпечений необхідним обладнанням для виконання демонстраційних дослідів, лабораторних робіт та фізичного практикуму.  Кабінет хімії забезпечений обладнанням та реактивами для виконання практичної частини програми, а кабінет біології  - препаратами для виконання практичної частини навчального матеріалу.

Кожен навчальний кабінет має паспорт, в якому відображені загальні санітарно-гігієнічні умови приміщення кабінету, організація робочих місць, режим роботи кабінету, перелік методичної літератури, дидактичний та роздатковий матеріал, аудіо та медіатеки, наочні посібники та технічне обладнання, постійні і змінні експозиції. В більшості кабінетів навчально-методичне забезпечення систематизовано. Вчителями-предметниками створено базу інформаційно-методичних ресурсів з предметів навчального плану з розробками уроків, мультимедійних презентацій, здійснено перелік навчального обладнання, яке необхідне під час проведення конкретного уроку. Педагоги створили блоги, які включають методичні розробки, корисну інформацію з навчальних предметів, що допомагає організувати освітній процес, в тому числі під час дистанційного та змішаного навчання.

Кабінети, де проводяться навчальні заняття, відповідають вимогам "Типового переліку засобів навчання та обладнання для навчальних кабінетів і STEM-лабораторій", який затверджений наказом МОН України за № 574 від 29.04.2021 р., наказу МОН від 07.02.2020 №143 "Про затвердження Типового переліку засобів навчання та обладнання для навчальних кабінетів початкової школи", Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти, затвердженого наказом МОЗ України № 2205 від 25.09.2020 р. В кабінетах  створено необхідні умови для організації освітнього процесу. Навчально-методичне забезпечення дозволяє в повному  обсязі виконувати навчальні програми, за якими працює колектив учителів.

 Члени адміністрації використовують 4 комп'ютери. Крім того, 53 комп'ютери та ноутбуки установлено в навчальних кабінетах, 4 - в бібліотеці.
Стан забезпечення сучасною комп'ютерною технікою відображено в таблиці: 

1.

Усього ПК та ноутбуків у закладі

61

 

Із них:

 

 

Робочі місця учнів в двох кабінетах інформатики

25

 

Робочі місце вчителів у двох кабінетах інформатики

2

 

Робочі місця адміністрації

4

 

Робочі місця учителів - предметників, психолога, педагога-організатора

26

 

Читальний зал бібліотеки

4

 2.

Проекційний екран9

3.

Принтери МФУ

20

4.

Інтерактивні комплекси (інтерактивна дошка, проектор)

3

5.

Локальна мережа

95%

6.

ПК, що підключені до мережі Інтернет

58

7.

Кількість учнів на один ПК в кабінетах інформатики

2

8.

Кількість учнів на один ПК в закладі

21

9.

Проектори

9

10.

Хромбуки

3

На першому поверсі закладу розміщено:

 - стенди «Інформаційний центр», «Розклад уроків», «Куточок правових знань»;

- куточок психологічного розвантаження для учнів початкових класів;

- тематичні композиції;

- інформаційно-довідковий куточок з Цивільного захисту та безпеки життєдіяльності, охорони праці;

- Куточок пам'яті; 

- музей «Книги»;

- музей «Світлиця».

На другому поверсі закладу розміщено:

- «Картинну галерею»;

 - «Галерею слави»;

- куточок психологічного розвантаження для учнів старших класів;

- стенд «Шкільне сузір'я»: фото призерів олімпіад, конкурсів;

- Державну символіку України;

- «Червону книгу України»;

- виставку учнівських робіт «Веселкова палітра»;

- куточок «Психолог радить»;

- фотовиставки «Шкільне життя у стилі НУШ», «Ми - за здоровий спосіб життя».

Біля актової зали розміщена експозиція фоторобіт, поробки учнів  і  батьків з дерева на  тему «Елементи народного побуту».

В спортивному комплексі  розміщені стенди «Олімпійська гордість України», «Основи Захисту України», «Кодекс честі олімпійця України», інформаційний вісник,  «На шляху до спортивного Олімпу», банер «Сходинками до Олімпу».

В учительській кімнаті розміщено інформаційні стенди на допомогу в організації діяльності педагогів.

Створено шкільний бібліотечно-інформаційний центр, упорядковано осередки шкільної бібліотеки згідно положень про зонування простору. Розроблено блог бібліотеки, на якому розміщено електронні освітні ресурси, аудіо книги, віртуальні виставки літератури та поради батькам. Удосконалено роботу відділу електронних освітніх ресурсів, представлено необхідну для педагогів інформацію, корисні посилання на освітянські портали та Інтернет-ресурси.

У бібліотеці є  кімната видачі літератури, архів та читальна зала з 1 ноутбуком, підключеним до мережі Інтернет з відкритим Wi-Fi доступом та 3 комп'ютеризовані робочі місця для ефективної роботи здобувачів освіти та педагогічних працівників, а також 1 телевізор і принтер.

Бібліотечно-бібліографічний фонд бібліотеки закладу  нараховує 12 882 екземпляри (3 екз.- аудіовізуальні документи та електронні видання). З них основний бібліотечний фонд (без урахування підручників) становить 1 360 примірників.

Фонд підручників нараховує  11 519 екземплярів.

Книгозабезпеченість:

1-11 кл. - 100 %;

5 кл. - 70 %;

7 кл. - 98 %. 

Навчально-методична та довідкова література  використовується за призначенням.

Забезпечення  учнів та педагогічних працівників навчальною літературою складає 2,1 екз. на 1 особу.

У закладі є 10 внутрішніх туалетів загальною площею 97,83 м2.  4 туалети для дівчат (на 4 та 2 кабінки з дверцятами), 4 туалети для хлопців (на 4 та 2 кабінки з дверцятами), 1 туалет для педагогічних працівників, 1 туалет для працівників їдальні. Якість ремонту вбиралень - достатня.

Адміністрацією ліцею розроблено та реалізовано програму з проведення поточних ремонтів шкільного приміщення, обладнання та естетичного оформлення.

Здійснено значну роботу з естетичного оформлення класних кімнат, навчальних та адміністративних кабінетів, їдальні, рекреацій, влучно підібрано кольорову гаму. Чітко простежується єдиний підхід до оформлення всього приміщення, створено ліцейну дизайнерську раду.

Будівля та майно ліцею належить до комунальної власності територіальної громади міста Вінниці, знаходиться на балансі закладу та належить йому на правах оперативного управління.