Меню сайту
Робота з педкадрами
Психологом закладу С. Міщенко 31 жовтня 2024 року проведено з педагогічним працівниками тренінгове заняття «Відновлення вчителя в стресових умовах війни».
 
 
 
 
31.10.2024р. педагогами Ю.Кошелєвою, С. Міщенко, Т.Довженко проведено семінар для вчителів «Сучасні технології контролю». Здійснено обмін інформацією про види контролю знань та вмінь, їх класифікацію залежно від місця в процесі досягнення дидактичної мети освітньої діяльності. Адже правильна та раціональна організація контролю сприяє вчасному виявленню прогалин у знаннях і вміннях здобувачів освіти, визначенню рівня готовності їх до засвоєння нового матеріалу, формуванню в них навичок самоконтролю.
 
 
 
 
30.10.2024 р. з метою розвитку практичних навичок педагогічних працівників ліцею із проблем навчання й виховання учнів, проведено методичний міст «Стимулювання позитивного ставлення до навчання». Вчителі Ю.Шевчук, Р. Холявко, Н. Климчук поділилися власним досвідом щодо створення умов для ефективної мотивації здобувачів освіти під час організації освітнього процесу.
 
 
 
 
 
 
29.10.2024р. педагогами закладу В. Колодій, Л.Шевчук, В. Вікторовою проведено семінар-супутник «Soft Skills - навички професійного успіху». Вчителів ознайомлено із сутністю та змістом поняття «soft skills», надано практичні поради щодо впровадження навичок soft skills в освітній процес, а саме: вміння переконувати, знаходити підхід до людей, міжособистісного спілкування, роботи в команді, особистісного розвитку, управління часом.
 
 
 
 
 
28.10.2024р. відбулися педагогічні читання до 200-річчя з дня народження Констянтина Дмитровича Ушинського. О. Роговою, О. Білевич ознайомлено вчителів з життєвим та творчим шляхом українського педагога, А. Медун розроблено буклет про основоположника наукової педагогіки й народної школи, автора праць з теорії та історії педагогіки.
 
 
 
 
 
21.10.2024 р. проведено засідання педради "Про роль класного керівника у вихованні патріота, захисника цінностей українського суспільства в умовах війни". Про досвід роботи з даного питання доповіли І. Слободяник, Н. Можаєва, Т. Довженко, О. Старощук.
 
 
 

 
В рамках роботи за проєктом Освітнього ХАБУ, для педагогічних працівників ліцею 30.09.2024 р. проведено "Методичний кейс учителя НУШ. Розвиток навичок 4 К: командна робота, комунікація, креативність, критичне мислення". Змістовно, цікаво зустріч підготували експерти із спеціалізованої загальноосвітньої школи І ст. з поглибленим вивченням іноземних мов № 25 ВМР на чолі із заступником директора з НВР Оленою Воложаніною.
 
 
 
23.09.2024 р. відбулося засідання для вчителів ліцею в межах роботи за проєктом "Ініціатива академічної доброчесності та якості освіти", в рамках якого педагоги обговорили рекомендації щодо організації освітнього процесу та дотримання академічної доброчесності.
 
 
 
 
 
З метою вдосконалення роботи педагогів з електронними журналами у системі "Нові знання", 16.09.2024 р. вчителями Л.Крижак та В.Антоновою проведено тренінгове заняття.

 

 

28.08.2024 р. під час проведення педради "Про стан готовності закладу до організованого початку 2024-2025 н. р. в умовах воєнного стану та завдання на новий навчальний рік" директор ліцею ознайомила педагогічний колектив зі змінами в нормативній базі освітянської галузі та окреслила першочергові завдання колективу на навчальний рік. 

 

20.05.2024 р. проведено педраду "Про підсумки самооцінювання роботи закладу відповідно до вимог внутрішньої системи забезпечення якості освіти", визначено пріоритетним напрямом роботи в 2024-2025 н.р. "Управлінські процеси закладу освіти".  

 

Про те, як формують STEM-компетенції під час проведення уроків, різних курсів, розповіли педагоги Л.Бужак, Т.Гижко, К.Максімова 22.04.2024 р. на флеш-семінарі "Формування STEM-компетентностей".

   

Тренінг для педагогів "Що таке булінг? Профілактика булінгу в учнівському середовищі" проведено психологом закладу С.Міщенко 15.04.2024 р. в рамках діяльності шкільного проєкту "Центр протидії булінгу". Вчителям надано ряд практичних рекомендацій, необхідних для організації безпечного освітнього середовища.

  

Про користь проведення занять на свіжому повітрі говорять вже давно. Тому 27.03.2024 р. проведено педагогічні діалоги "Уроки просто неба: нюанси і переваги".

 

З 11.03.2024 р. по 18.03.2024 р. в закладі проходив тижневик розвитку ключових компетентностей. Як підсумок, для педагогічних працівників проведено методичний міст "Взаємозв'язок ключових компетентностей під час викладання основ наук".

 

Педраду "Про завдання і напрями національно-патріотичного виховання в умовах війни" проведено в ліцеї 04.03.2024 р. Окреслено напрямки роботи зі здобувачами освіти в складних умовах сьогодення.

  

26.02.2024 р. з педагогами ліцею психологом закладу проведено семінар "Зберігаємо спокій і дбаємо про психічне здоров'я під час війни".

  

З метою обміну ефективними інструментами для формування компетентної особистості, вивчення  питання наступності, 19.02.2024 р. проведено практикум між методичними об'єднаннями закладу.

   

12.02.2024 р. вчителі С.Міщенко, Л.Шевчук, А.Гарник здійснили обмін досвідом щодо впровадження компетентнісного підходу у процесі викладння основ наук.

    

 

Майстер-клас "Особливості боротьби проти девіантної поведінки здобувачів освіти на уроках або під час дистанційного навчання" 12.02.2024 р. провела для педагогів ліцею О.Крижак.

 

 

05.02.2024 р. відбувся майстер-клас для педагогів "Використання множинного інтелекту". Вчителем Н.Музичук в доступній формі надано цікаву інформацію для педколективу. Пройдено тест на визначення типу власного інтелекту.

 

Практичним психологом закладу С.Міщенко 05.02.2024 р. проведено тренінг для вчителів "Позитивне мислення, як метод зняття стресу", що є актуальним в умовах воєнного стану. 

 

 

29.01.2024 р. під час проведення в інтерактивній формі педради "Професійне вдосконалення педагога, сучасні форми і методи" окреслено шляхи професійного росту вчителя, методи вдосконалення самоосвітньої діяльності. 

  

09.01.2024 р. з вчителями початкових класів проведено семінар-тренінг "Наступність в роботі дитячого садка та школи".

 

 

08.01.2024 р. К.Коваль проведено круглий стіл для вчителів ліцею "Патріотичне виховання в контексті сучасних викликів".

 

 

Неможливо переоцінити значення STEM-освіти в сучасному житті, адже це нові підходи до освітнього процесу, що полягають в отриманні теоретичних наукових знань у ході практичної діяльності. Саме тому 05.01.2024 р. педагогічний колектив ліцею обговорив дане питання на засіданні методичної ради "Про STEM-освіту як механізм формування успішної особистості". Фото здійснено під час виступів К.Максімової та С.Міщенко.

  

 

04.01.2024 р. відбувся практикум для педагогів з питань впровадження ІКТ в освітній процес. Вчителями Ю.Кошелєвою та А.Медун продемонстровано сервіси та платформи, що надають різноманітні можливості для використання ІКТ в навчанні (Kahhot, LearningApps, LiveWorksheets, Всеосвіта - веб квести, MozaWeb, Flippity).

Захід сприяв професійному розвитку та допоміг вчителям засвоїти сучасні методи викладання та використання ІКТ у навчальному процесі.

 

11 грудня 2023 р. проведено методичну мозаїку "Електронний контент вчителя: практичні аспекти. Блог як інноваційний засіб координування активної освіти". Досвідом поділились вчителі Т.Куртенко, А.Медун, Н.Климчук, В.Ковтун.

  

Відповідно до рекомендацій комунальної установи "Інклюзивно-ресурсний центр №1 ВМР", 04.12.2023 р. проведено психолого-педагогічний практикум для педагогів закладу "Інклюзивний простір. Практичні кроки". Окреслено конкретні заходи з метою поліпшення інклюзивного середовища ліцею.

  

 

27.11.2023 р. психологом закладу С.Міщенко проведено круглий стіл "Попередження насильства в учнівському середовищі". Педагоги з'ясували зміст поняття жорстокість, визначали види та причини насильства, його реалії і наслідки через розв'язування психологічних задач.

  

06.11.2023 р. для педагогів закладу проведено відеолекторій "Корпоративи ІТ навчання. Школа цифрової компетентності". Внаслідок оголошеної повітряної тривоги по всій Україні, захід проводився в укритті закладу. Проте це не завадило Т.Левчук, К.Максімовій, О.Крижак розповісти про власні родзинки щодо формування цифрової компетентності.

  

 

30 жовтня 2023 р. під час педради на тему "Про реалізацію принципу наступності в навчанні" підведено підсумки роботи педколективу з впровадження принципу наступності в освітній процес, окреслено завдання для полегшення процесу адаптації здобувачів освіти різного віку під час переходу до наступного рівня освіти.

  

30.10.2023 р. в рамках тижневика «Вернісаж особистості» проведено семінар-тренінг з впровадження новітніх технологій. Вчителі Ю.Федорцова, Л.Штраус, В.Антонова, Л.Бужак поділились досвідом щодо застосування сучасних технологій навчання.

  

27.10.2023 р. відбулися педагогічні читання до 80-річчя з дня  народження Богдана Стельмаха. Вчителями Л.Шевчук, О.Гавенко підготовлено змістовний матеріал про життєвий та творчий шлях поета, драматурга, перекладача, автора українських пісень, митця. 

  

16.10.2023 р. під час методичного семінару «Особливості та форми роботи під час впровадження формувального оцінювання в освітньому процесі» вчителі О.Старощук, Т.Довженко, О.Крижак надали практичні рекомендації вчителям для покращення організації роботи.

   

 

16.10.2023 р. проведено заняття з елементами тренінгу для педагогів "Виховання толерантності починається з педагога".

 

09 жовтня 2023 р. задля визначення рівня освітніх втрат, протягом навчання в умовах війни та планування подальшої роботи вчителів, що викладають у 5 кл., проведено педагогічний консиліум «Адаптація учнів 5 кл. до роботи в основній школі».

 

В рамках діяльності «Центру академічної доброчесності» з метою визначення сутності плагіату й самоплагіату як правових явищ у контексті забезпечення академічної доброчесності у сферах освіти й науки, 09.10.2023р. за участі консультанта А. Півторака проведено відеолекторій «Плагіат, самоплагіат».

 

С. Міщенко провела психолого-педагогічне заняття з питання адаптації та інтеграції здобувачів освіти до освітнього процесу, на якому наголошувалося на необхідності приділяти увагу вчителів віковим особливостям раннього підліткового віку, а також адаптації учнів 10 кл.

 

2 жовтня 2023 р. для забезпечення якісного впровадження Концепції Нової української школи та вдосконалення педагогічної майстерності,  вчителями Н.Музичук, Н.Можаєвою, Л.Шевчук проведено круглий стіл «Секрети педмайстерності  в умовах НУШ», на якому колеги обмінялися досвідом роботи, презентували власні наробки, пропонували шляхи подолання труднощів у навчанні та ліквідації освітніх втрат.

    

28 серпня 2023 року відбулась традиційна серпнева педагогічна рада, під час якої підвели підсумки роботи закладу з впровадження Державного стандарту базової середньої освіти, окреслили завдання педколективу на 2023-2024 н.р. 

 

02.06.2023 р. відбулося засідання круглого столу для класних керівників на тему "Взаємовплив процесів виховання та формування ключових компетентностей учнів", під час якого вчителі поглибили свої знання про виховні процеси, здійснили обмін досвідом.

 

01.06.2023 р. проведено тренінгове заняття для педагогів "Особливості інклюзивного навчання в системі освіти й формування толерантного ставлення до дітей з ООП". Вчителі працювали над формуванням вміння адаптуватись та легко знаходити контакт із дітьми з ООП, реалізували креативний підхід у нестандартних ситуаціях.

 

Педраду «Про підсумки самооцінювання роботи закладу освіти відповідно до вимог внутрішньої системи забезпечення якості освіти» проведено в ліцеї 31.05.2023 р.

  

08 травня  2023 р. в рамках діяльності шкільного проєкту «Освітній ХАБ» завідуюча відділом виховної роботи КВНЗ «ВАБО»  О. Коц  провела заняття для вчителів на тему «Як подолати пасивність педагога. Профілактика професійного вигорання». Під час зустрічі педагоги дізнались про прийоми підвищення мотивації вчителя та  як запобігти професійному вигоранню. 

 

 

Кожен із нас замислюється про те, яким буде світ через  десять років? Дивлячись як стрімко розвивається людство, важко передбачити, чи не так? Та саме в цьому світі наші діти житимуть та будуватимуть кар'єру. Чи здатна сучасна освіта підготувати їх до цього? Відповіддю може стати STEM-освіта. 24 квітня 2023 р. вчителями Н.Яровою, С.Міщенко, Т.Гижко проведено педагогічний практикум   «STEM-проєкт в ліцеї: від ідеї до втілення». Педагоги працювали над питаннями:  перспектива впровадження  STEM - освіти, якими принципами керується дана методика і які несе переваги. Завдяки STEM-технологіям учні  вчаться  критично мислити, творчо вирішувати проблеми, зрозуміло висловлювати свою думку, опановувати нові технології та орієнтуватись у стрімкому інформаційному потоці.

   

 

 

Флеш-семінар - це можливість ознайомитись з авторськими напрацюваннями колег та методами використання нових технологій на практиці, тому 10  квітня  2023 р. вчителями М. Тарасюк, О. Крижак, В. Цукановою та М. Роскошенком  для педагогів закладу проведено захід «Навички 4К: критичне мислення, креативність, комунікація, командна робота». Педагоги розглянули як за  допомогою генерації  професійних ідей створити ефективне освітнє середовище.

Сьогодні широкого поширення набувають різні види і форми освіти, що є провідною умовою всебічного розвитку особистості,  а також зростанням професійної компетенції вчителя. Це є відповіддю на сучасні вимоги часу. Нові умови вимагають нових підходів.

 

 

10.04.2023 р.  медичною сестрою І. Береговою  проведено навчальне заняття для працівників закладу щодо надання домедичної допомоги, реагування на випадки травмування та погіршення самопочуття.

 
 
20 березня 2023 року для педагогічних працівників закладу проведено педраду на тему: «Інклюзивне навчання: рівні можливості для кожного», під час якої педагоги поглибили знання щодо роботи інклюзивних класів, вирішували проблемні ситуації  інклюзивного характеру.
             
 
13 березня 2023 р. з вчителями закладу проведено педагогічні діалоги «Безпечність та результативність уроків на природі», в рамках яких головами МО продемонстровано позитивний результат  проведення різноманітних уроків на свіжому повітрі. 
   
 
 
06 березня 2023 р. для педагогів закладу проведено методичний міст «Формування ключової компетентності вільного володіння державною мовою під час викладання основ наук». Вчителі Т. Довженко та А. Зелінська ознайомили присутніх з сучасними методами та прийомами викладання української мови та літератури, що підчас війни має не менш важливе значення, ніж зброя. 
 
    
 
 
20 лютого 2023 р. для педагогів закладу проведено інфомедійний квест в рамках проєкту «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність». Вчителі О. Крижак та В. Цуканова продемонстрували практичні вправи для формування імунітету проти фейків та маніпуляцій.
 
 
 Пам'ятка для педпрацівників «Боротьба з фейковою інформацією»
  

13 лютого 2023 р. для педагогічних працівників закладу проведено науково-методичний семінар «Компетентнісний підхід: ідеї для реалізації на уроках». Вчителі Т. Довженко, А. Гарник, Ю. Тополюк поділились досвідом впровадження компетентнісного підходу під час уроків української мови та літератури, англійської мови, а також у початковій школі.

  

 

06 лютого 2023 р. в рамках діяльності шкільного проєкту «Освітній ХАБ» консультант КУ «ЦПРПП ВМР» К.Маліцька провела заняття для вчителів на тему «Українські діти в умовах війни, виховання патріота». Під час зустрічі вчителі з'ясували про професійні компетентності в контексті утвердження української ідентичності, внутрішні і зовнішні безпекові загрози в часи утвердження національної ідентичності українського народу, подолання наслідків антиукраїнської спрямованості російських міфів про спільну історичну пам'ять. 

 

 

 

04 січня 2023 р.  для педагогічних працівників закладу проведено майстер-клас «Впровадження ІКТ в освітній процес». Педагоги представили інтерактивні платформи «Mentimeter», «Liveworksheets», «Baamboozle», які  можна використовувати під час освітнього процесу.

 

30.12.2022 р. в закладі проведено панораму методичних знахідок "Організація дослідно-експериментальної діяльності на уроках".  Вчителі Р. Холявко та Н. Ярова прозвітували про роботу STEM  - лабораторії, продемонстрували віртуальні лабораторії з фізики та біології для забезпечення науково-експериментальної та дослідницької роботи. В рамках заходу педагоги презентували творчі проєктні роботи здобувачів освіти, якими  поповнено матеріально-технічну базу STEM  - лабораторії.

 

14 листопада 2022 р. для педагогічних працівників закладу була проведена педрада в інтерактивній формі на тему: «Про поєднання виховного процесу з формуванням ключових компетентностей».

 

 

 

17 жовтня 2022 р. в рамках шкільного проєкту Центр академічної доброчесності перед педагогами закладу виступила Шевчук Т.В., доктор с/г наук на тему «Інструменти та способи мотивування учнів до доброчесної поведінки».

19 вересня 2022 р. відповідно до плану роботи Центру протидії булінгу, для педагогічних працівників закладу проведено навчання з протидії булінгу представником ювенальної превенції О. Мєшковою.

   

02 травня 2022 р. в закладі проведено засідання педагогічної ради на тему «Про забезпечення комфортних і безпечних умов навчання й виховання учнів в сучасному освітньому середовищі».

25 квітня 2022 р. проведено педагогічний практикум для педагогів «STEM освіта - інновації та нові можливості». 

 

18 квітня 2022 р . проведено майстер-клас для вчителів закладу «Веб-квест як ресурс навчальної діяльності». 

 

04 квітня 2022 р. для педагогів проведено методичний міст «Побудова та реалізація індивідуального маршруту школярів шляхом інтеграції медіа освіти у викладанні української мови та літератури».  

 

 

21 лютого 2022 р. відбулася зустріч педагогів з представником Центру соціальних служб Гудімовою Оленою "Виявлення домашнього насилля" в рамках роботи Центру протидії булінгу. 

 

04 січня 2022 р. проведено майсер-клас для педагогів з питань впровадження ІКТ в освітній процес. 

  

14 грудня 2021р. проведено психолого-педагогічний семінар для педагогічних працівників в рамках роботи шкільного освітнього ХАБу "Інклюзивна освіта, перспективи" директором інклюзивно-ресурсного центру Гарлинською О.М.

 
 
 
8 листопада 2021 р. проведено педчитання "Педагогіка в особистостях". Вчителі підготували цікаві виступи про
Ш. Амонашвілі, Г. Сковороду, С. Русову та провели паралелі їхніх ідей з основними положеннями НУШ. 

     

Інтерактивна форма проведення педради «Використання сучасних підходів до організації освітнього процесу з метою формування ключових компетентностей здобувачів освіти в умовах дистанційного процесу».
30.10.2021 р.

.    

Заняття в рамках діяльності шкільного Центру Академічної доброчесності "Плагіат, фальсифікація - найбільш поширені порушення академічної доброчесності серед педагогічних працівників" проведено доцентом ВНАУ Зеленчук Н.В.
25.10.2021 р. 

 

 

 

Навчання для педагогічних працівників з протидії булінгу відповідно до плану роботи Центру протидії булінгу проведено представником ювенальної превенції Грібовою Ю.М. 
20.09.2021 р.

 

  

 

Заняття для педагогів в рамках роботи шкільного Освітнього ХАБу з надання домедичної допомоги здобувачам освіти проведено викладачем ВМУ ім. М. І. Пирогова лікарем-травматологом Бойнюком А.Л.
13.09.2021 р.