Меню сайту
Методичне об'єднання суспільно-гуманітарних наук

Науково-методична проблема, над якою працює методичне об'єднання:

"Інтеграція штучного інтелекту в освітній процес як інноваційний підхід до підвищення якості навчання та покращення освітніх результатів"

Склад методичного об'єднання: 

 

 

  Довженко Тамара Михайлівна 

Керівник методичного об'єднання вчителів суспільно-гуманітарних наук, вчитель української мови та літератури

Категорія: вища, педагогічне звання "старший учитель"

Педагогічний стаж: 33 роки

Педагогічне кредо: «Якщо вчитель має тільки любов до справи, він буде добрим учителем. Якщо вчитель відчуває тільки любов до учня, як батько, мати, він буде кращим за того вчителя, який прочитав усі книжки, але не відчуває любові ні до справи, ні до учня. Якщо учитель поєднує в собі любов до справи і до учнів, він - досконалий учитель»

Тема самоосвіти: "Інтерактивні методи навчання на уроках"
 

 

 

 

 

Колодій Валентина Віталіївна

Учителька української мови та літератури, зарубіжної літератури

Категорія: вища, педагогічне звання "старший учитель"

Педагогічний стаж: 34 роки

Педагогічне кредо: «Працюй так, щоб дітям біля тебе було комфортно та затишно»

Тема самоосвіти: «Розвиток креативних здібностей на уроках української мови та літератури»

 

 

Крижак Олеся Ігорівна

Вчитель зарубіжної літератури

Категорія: ІІ категорія

Педагогічний стаж: 10 років 

Педагогічне кредо: Жодна велика перемога неможлива, якщо їй не передує мала перемога над собою.

Тема самоосвіти: " Формування в учнів пізнавального інтересу на уроках зарубіжної літератури".

  
  Медун Аліна Сергіївна

Вчитель історії

Категорія: спеціаліст

Педагогічний стаж: 1 рік

Педагогічне кредо: «Мета навчання дитини полягає в тому, щоб зробити її здатною розвиватися далі без допомоги вчителя» 

Тема самоосвіти:  "Розвиток критичного мислення на уроках
історії"
 
  

 

 

Тиждень історії та права "Історія - скарбниця наших діянь"

З метою підвищення загального рівня правової освіти, виховання у молоді поваги до закону та прав людини, історії рідного краю, поширення позитивного педагогічного досвіду, підвищення якості навчання, творчого самовдосконалення вчителів та учнів, в закладі в період з 02.12.2024р. по 06.12.2024р. проведено тиждень історії та права «Історія - скарбниця наших діянь!».
 
 
У рамках тижневика проведено різноманітні виховні заходи для учнів: історичну та правову вікторини, виховну годину, виставку лепбуків та малюнків.
Вчителем історії та правознавства А. Медун спільно з учнями 11 кл. презентовано фото-колаж «Великі українці: від Русі-України до сучасності». Школярів ознайомлено з історичними постатями, що зробили значний внесок у розвиток української державності.
 
  

Учні 5-Б кл. разом з класним керівником А. Медун взяли участь у історичній вікторині «Подорож у минуле». Діти із задоволенням виконували завдання турів «Цифрова розминка», «Історичний кросворд», «Малювалки», «Реставратори», що дозволило школярам розширити свої знання з історії в ігровій формі. 

  

Класними керівниками 7-А та 7-Б кл. проведено правову годину на тему: «Порушення прав дитини під час війни». Захід сприяв формуванню правової грамотності та громадянської відповідальності серед учнів. 

 

Вчителем історії та правознавства А. Медун підготовлено виставку дитячих лепбуків учнів 5-7 кл.: «Стародавній світ очима сучасників», під час якої школярі представили свої творчі роботи, присвячені історії країн Стародавнього Єгипту, Греції та Риму. 

 

Класними керівниками 9-А та 10 класів проведено правовий спринт «Закон і совість». Учні пригадали основні права та обов'язки громадян, закріплені у Конституції України, розглянули випадки порушення прав людини та обговорили алгоритм дій у разі настання таких ситуацій. 

 

Учні 5-10 кл. підготували виставку малюнків «Захисники України: від козаків до сучасних героїв». Найкращими визначено малюнки наступних учнів: Сандацян Є. (5-Б кл.), Шеремети Б. (6-А кл.), Сивака Д. (7-Б кл.), Зелінської С. (8-А кл.), Блащук К. (8-Б кл.), Панковця А. (9-А кл.).  

 

  

 Декадник української мови та літератури "Мова - серце народу"

З метою популяризації рідного слова, творчості Тараса Григоровича Шевченка, вшанування пам'яті генія українського народу, виховання патріотизму та національної гідності, формування  естетичного розвитку школярів, творчих здібностей та моральних цінностей, громадянського обов'язку, у  закладі з 01.03.2024 р. по 09.03.2024 р. проведено  декадник української мови та літератури «Мова - серце народу».

 

У рамках декадника проведено різноманітні виховні заходи та уроки: мовні турніри, літературні вікторини, ігри, проєктні роботи, поетичні флешмоби, цікаві перерви.

Під час проведення заходів педагогами вміло використано електронні та медіа освітні ресурси, продемонстровано мультимедійні презентації про життєвий і творчий шлях Т.Г. Шевченка, використано інформаційно комунікативні технології, що сприяють оволодінню учнями ключовими компетентностями, зокрема спілкування державною мовою, а також інформаційно-комунікаційна, навчання впродовж життя; громадянська та соціальна; мистецька, природнича, математична.

Бібліотекар І.Крючкова презентувала книжкову виставку на тему: «Велич духу і сила таланту Тараса Шевченка». Ознайомила дітей із поетичними творами Кобзаря та цікавими книгами про поета, ілюстраціями до творів, крилатими висловами.

 
Учителька Т.Куртенко підготувала та провела мовний турнір «Українська мова - мова калинова» для учнів 7-А кл. Учні мандрували цікавими материками «Фонетика», «Лексика», «Морфологія», «Синтаксис», із задоволенням виконували різноманітні завдання в ігровій формі.
  
 
Школярі 6-Б кл. разом із класним керівником провели літературну гру на тему: «Тарас Шевченко - великий Кобзар». Діти розв'язували кросворди, ребуси, складали пазли, асоціативний ряд. Залюбки змагалися за звання «Кращий знавець рідної мови».
  
 
Старшокласники підготували для учнів 1-4 кл. інформаційний вісник «П'ять хвилин про Кобзаря» та у віршованій формі ознайомили молодших школярів із життєписом поета, із книгою «Кобзар», ілюстрували малюнки до творів.
    
 
Учителі Л.Бужак та Т.Довженко презентували виставку-проєкт «Шевченко-художник», продемонстрували мистецькі твори великого майстра пензля. Учні розповіли про дитячі та юнацькі роки поета та навчання в Академії мистецтв.
  
 
Учні 10 кл. Діана Зелінська та Діана Щербина підготували та провели цікаву перерву «Що я знаю про Тараса Шевченка?» для 5-6-х кл. Діти декламували вірші Т.Шевченка, розгадували кросворди, ребуси, загадки.
   
 
Т.Довженко підготувала та провела для учнів 7-Б кл. відкритий захід, присвячений 210-річниці з дня народження Тараса Шевченка. Діти вшанували пам'ять великого Кобзаря, презентували «Сторінки біографії», здійснили віртуальну подорож до музею Т.Г.Шевченка, демонстрували ілюстрації до творів, згенерованих за допомогою ШІ ( штучного інтелекту), розповіли цікаві факти про поета, декламували поезії митця.
   
 
Бібліотекар І.Крючкова провела флешмоб з нагоди 210 річниці від дня народження Т.Шевченка. Учні декламували вірші, крилаті вислови генія.
 
 
А.Зелінською з учнями 1-А кл. проведено виховну годину «Дитинство Т.Шевченка». Першокласники дізналися про дитинство та юність поета, відвідали виставку світлин.
 
 
У 4-А кл. Н. Музичук проведено виховний захід "Творчість Т. Шевченка та сьогодення" з метою вивчення та популяризації творів поета. Учні декламували вірші, здійснили порівняльний аналіз творів та підкреслили актуальність віршованих рядків із подіями сьогодення.
   
 
В 4-Б кл. вч. Н.Можаєвою проведено літературну вікторину «Що ви знаєте про Т.Г.Шевченка?». Діти розширили знання про життя і творчість поета та художника.
   
 
Т.Левчук проведено літературну вікторину «Що я знаю про Т. Шевченка?». Другокласники відповідали на запитання, обираючи правильні відповіді за допомогою цеглинок ЛЕГО, виконували завдання - філворд.
   
 
Кл.керівником 1-Б кл. О. Шкварчук проведено виховну годину на тему: «Т.Шевченко - художник та поет». Діти ознайомилися з життям та творчістю поета, розглянули картини, намальовані малим Тарасом в дитинстві.
   
 
Вчителями Ю.Шевчук та Л.Шевчук з учнями 3-А кл. та 3-Б кл. проведено конкурс читців поезії Т.Шевченка з метою популяризації творчої спадщини Генія та Пророка, відродження української ідентичності, духовності та культури.
 
 

Тиждень історії та права "Сьогодні - знавці історії, а завтра - її творці"

З 4 по 8 грудня 2023 р. у нашому закладі проходив тиждень історії та права. Учні поринули у світ цікавих завдань та відчули себе справжніми дослідниками.

Вчителем історії та права М.Роскошенком, історії та громадянської освіти А.Медун реалізовано ряд заходів:

- виставку малюнків учнів 5-11 кл. "Захисники України крізь віки", під час якої діти продемонстрували еволюцію та розвиток захисників України впродовж історичного процесу;

 

- брейринг з правознавства "Кращий правознавець" для учнів 9-10 кл., під час якого здобувачі освіти вдосконалили свої юридичні знання, а також застосували практичні навички для вирішення правових задач;

 

- історичну вікторину у 6-А кл. "Знавці історії Стародавнього світу", в рамках якої школярі продемонстрували свою обізнаність в історичному процесі країн Близького Сходу. 

   

 

Декадник української мови та літератури

 


В закладі з 01.03.2023 р. по 10.03.2023 р. відбувся декадник української мови та літератури «Мова моя солов'їна», під час якого проведено:
- книжково-ілюстративну виставку літератури «Велич духу і сила таланту Тараса Шевченка» (І. Крючкова);
 
 
 
- патріотичний челендж «Тараса Шевченка думки будуть жити віки» в 7-х кл. (вч. Т. Куртенко);  
 
 
 
- інтелектуальну гру «У вінок Кобзарю...» в 5-Б кл. (Л. Бужак); 
 
 
- міні-проєкт «Тарас Шевченко» в 5-А кл. (вч. Т. Довженко); 
 
 
- виставку-проєкт «Шевченко - художник» (вч. Т. Довженко); 
 
 
 
- урок «Тема жіночої долі у творчості Т.Г. Шевченка» у 9-Б кл. (вч. Т. Довженко); 
 
 
 
 - цікаві перерви «Що я знаю про Тараса Шевченка?» для 5-6 кл. (вч. Т. Довженко, Л. Бужак);
 
 
 
- інформаційний вісник «П'ять хвилин про Кобзаря» для 1-4 кл.; 
 
 
- презентацію творчих проєктів учнів «Тарас Шевченко- геній українського народу» у 8-Б кл. (І. Ройченко); 
 
- онлайн-вікторину на тему «Своїм сином пишається Україна!» в 11 кл. (вч. Л. Бужак); 
 
 
- челендж «Миру, тобі Україно!» в 5-Б, 6-Б кл. (Л. Бужак, Т. Довженко); 
 
 
- виховний захід «Шляхами маленького Тараса...» в 1 кл. (Т. Левчук). 
 
 
 
- поетичний флешмоб на тему: «Дослухаємось до Кобзаря» в 3-А, 4-А кл. (вч. А. Зелінська, Н. Музичук, І. Крючкова); 
 
 
 
- позакласний захід «Шевченко - художник» в 3-Б кл. (вч. Н. Можаєва); 
 
 
 
- флешмоб «Читаю Тараса», під час якого здобувачі освіти 7-9 кл. декламували вірші видатного поета (О. Крижак). 
 
 

 

Тиждень історії та права «Великі права маленької дитини»

 

В закладі з 12.12.2022 р. по 16.12.2022 р. проведено тиждень історії та права «Великі права маленької людини». Протягом тижневика вчителем М. Роскошенком реалізовано ряд цікавих заходів:
- онлайн правову вікторину «Знавці права» для учнів 9 кл., що сприяла поглибленню правових знань дев'ятикласників, поширенню правової культури та освіченості в учнівському середовищі;
 
 
- виховну годину «Порушення прав людей, що знаходяться чи знаходились під російською окупацією» в 7-А кл., метою якої є формування негативного ставлення до неправомірних вчинків, спонукання учнів до захисту своїх прав, виховання загальнолюдських цінностей, активної життєвої позиції, патріотизму, гуманізму, гендерної толерантності; 
 
 
 
- онлайн опитування «Чи знаю я свої права?» серед учнів 5-11 кл., в рамках якого школярі продемонстрували свою обізнаність в галузі права; 
 
 
- онлайн презентацію малюнків учнів 6-х кл. «Світ моїх прав», де шестикласники виявили свої творчі здібності та знання прав дитини;  
 
 
- педагогом-організатором О. Крижак організовано онлайн засідання учнівського врядування «Права і обов'язки людини і громадянина», під час якого здобувачів освіти 5-11 кл. ознайомлено з Конвенцією про права дитини;
 
 
- класоводами 1-4 кл. організовано міні-квест «Я і мої права» для учнів початкової школи, що сприяв вихованню правової свідомості у молодших школярів; 
 
 
- з метою поглиблення й розширення знань учнів про права і свободи людини, види прав, класними керівниками 5-11 кл. проведено Всеукраїнський урок «Права людини». 
 
 
 
  Тиждень української мови та літератури

З 14.03.2022 р. по 18.03.2022 р. проведено онлайн тижневик української мови та літератури «Плекаймо мову»:

- урок з української літератури «Тема жіночої долі у творчості Т.Г. Шевченка» в 9-Б кл. (Довженко Т.М.);

- презентацію проєктних робіт учнів 10-11 кл. за творчістю Т.Г. Шевченка (Бужак Л.В.);

- презентацію «Т.Г.Шевченко - символ України» в 6-х кл. (Ройченко І.В.);

 

- урок «Шевченко - геній української літератури» в 5-А кл. (Куртенко Т.М.); 

 

- урок з української мови «Вшануймо Т.Г. Шевченка» в 2-Б кл. (Можаєва Н.Д.);

 

- вікторину «Що ми знаємо про Т.Г. Шевченка?» в 4-А кл. (Левчук Т.А.); 

- презентацію творчості Т.Г. Шевченка «Поетична світлина» в 2-А кл. (Музичук Н.В.); 

- конкурс читців «Я йду з дитинства до Тараса» в 1-А, 3-А, 3-Б та 4-Б кл. (Шевчук Л.В., Савчук О.Ю., Зелінська А.А.; 

- конкурс проєктів та малюнків за творчістю Т.Г. Шевченка. 

  

 

  Тиждень історії та права 

З 13.12.2021 по 17.12.2021 р. в закладі проведено тиждень історії та права:
- гра-квест «Історичний марафон» для учнів 9-х класів, що сприяла розвитку навичок роботи в команді, формуванню у школярів сталих зв'язків між різними історичними епохами;
 
- показові лицарські бої для учнів 9-Б, 6-А, 6-Б кл. сформували в учнів образне історичне мислення завдяки спостереженню за реконструкцією бою лицарів, розвинули навички фехтування за допомогою тренувального дитячого обладнання; 
 
 
- відеопрезентація «Історична Вінниччина» для учнів 5-11 кл. ознайомила здобувачів освіти з історичними пам'ятками Вінниччини; 
 
 
 
- виставка малюнків учнів 5-11 кл. «Я-феодал», що сприяла розвитку мистецьких якостей дітей та образного проєктування середньовічних споруд. 
 
 
 
Тиждень історії та права 

З 14.12.2020 по 18.12.2020 р. в закладі проведено тиждень історії та права:

- он-лайн виставку малюнків «Історичний карантин. Вгадай хто це»  для учнів 5-11 кл.; 

 

- он-лайн відкритий урок з громадянської освіти в 10 кл.«Школа - простір демократії. Взаємодія учнів, учителів, батьків, шкільної адміністрації в організації шкільного життя»;

- історичний он-лайн відео-фото конкурс «Home Historic Reconstruction»  учнів 5-11 кл. 

 

 

 

 Декадник української мови та літератури

З 01.03.2021 р. пл. 10.03.2021 р. в закладі проведено декадник української мови та літератури «Шевченко - для усіх століть», в рамках якого були реалізовані наступні заходи:

виставку  книг, газет, плакатів на тему: «Вшановуємо Кобзаря»;

 

- Ройченко І.В. - онлайн - урок  в 5-А кл. «Дитинство Тараса Шевченка», в рамках якого учнів було ознайомлено із життєвим та творчим шляхом видатного поета;

 

- Довженко Т.М. - онлайн - урок в 9-А «Тема жіночої долі у творчості Т.Г.Шевченка»,  під час якого учні ознайомились з трагічною долею української жінки-селянки у творах Т. Шевченка;

  

- онлайн - урок  в 6-А «Стояла я і слухала весну...», який було присвячено творчості видатної української поетеси Лесі Українки; 

  

- онлайн - урок   в 7-Б кл. «Шевченко - символ України»,  метою якого було виховання шанобливого ставлення до постаті Кобзаря, його творчості;

 

- Бужак Л.В. - літературну гру в 9-Б кл.  «Заповіт Кобзаря», під час якої учні поглибили свої знання про життя та творчість Т. Г. Шевченка, виконуючи різноманітні вправи та завдання;

 

- конкурс презентацій «Життєвий і творчий шлях Лесі Українки», які продемонстрували учні 10 кл. Слід відзначити роботи учнів:  Цуканової В., Лазарчук Г., Ковтонюк В., Олійник Є., Возної Д.;

 

- Савчук О.Ю. - відкритий урок з української мови  в 2-Б кл. «Лесиними стежками», метою якого було ознайомлення маленьких школярів з творчістю  Лесі Українки;

  

- конкурс читців  (1-4 кл.) «Я йду з дитинства до Тараса», в рамках якого  учні початкової школи декламували вірші видатного поета. Особливо слід відзначити учнів1-А та 2-А класів: Гриневича О., Яновську С., Петровського С., Христиненко В.,  Данчука А., Криворучка А., Томаш Є. Ратушну С., Арсеній К.;

 

- Зелінська А.А. - відкритий урок з української мови в 3-Б кл.  «Зв'язок прикметників з іншими частинами мови», під час якого учні поглибили свої знання про прикметник як частину мови;

  

- Можаєва Н.Д. - відкритий урок з курсу «Я досліджую світ» в 1-Б кл. «Робота з дитячою книжкою. Світ професій», протягом якого першокласники вчились розповідати за сюжетними малюнками про  різноманітні професії;


  

- Шевчук Л.В. - відкритий урок з української мови в 4-А кл.  «Правопис дієслів на -ся. Закріплення правопису не з дієсловами», під час якого учні закріпили свої знання про дієслово;


  

 

- виставку  малюнків «Великий  Кобзар»  за мотивами творів   Т.Г. Шевченка.

 

 

-