Меню сайту
Новини бібліотеки

 Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек 

З 1 по 31 жовтня 2023 року учасники освітнього процесу брали участь у Всеукраїнському місячнику шкільних бібліотек під гаслом «Вірю в майбутнє твоє, Україно!», в рамках якого  проведено:

- книжково-ілюстративну виставку «Разом - ми сила! Все буде Україна!»; 

 

 

- інформаційну годину «Мова - духовний скарб нації»; 

 

 

 

- літературну гру «Впізнай героя з української народної казки»; 

 

  

 

- флешмоб «Натхненне слово про Україну»; 

 

 

- народознавчу годину «У звичаях, традиціях народу ти душу українців пізнаєш». 

 

  

 

Тиждень дитячого читання 

З 21.03.2023 р. по 24.03.2023 р. у ліцеї проведено Всеукраїнський тижневик дитячого читання під гаслом «Слався, величайся, зіркою гори, українська книжко, серед дітвори».
 Бібліотекар закладу  І. Крючкова разом з класними керівниками 1-11 класів підготували та провели ряд заходів:
- виставку книг ювілярів «Ювілейна книжкова планета», на якій представлено книги відомих письменників, що залишили яскравий слід в українській літературі;
 
- відеопрезентацію українських книг ювілярів, яка познайомила здобувачів освіти із відомими творами української літератури, що в 2023 р. святкують свій ювілей; 
 
- вікторину «Потяг казкарів» в 1-2 кл., під час якої учні пригадали літературних героїв казок, а також познайомилися з правилами поводження з книгами; 
   
-   конкурс «Закладка-помічниця книги» серед  учнів 1-4 класів. Кожна закладка відрізнялась оригінальним дизайном, діти проявили творчу майстерність, креативність. Найкращими визначено роботи таких учнів: Запорожець А. (1 кл.), Лисого М. (3-А), Захарчук І. (1-А), Козирського Д. (4- Б); 
 
- літературний онлайн-інформер «Вони боронять Україну», що ознайомив здобувачів освіти з письменниками, які боронять нашу країну і висвітлюють свій військовий досвід у соціальних мережах, створюючи важливі культурні проєкти про війну. 

 
Тиждень дитячого читання  
 
З 22.03.2022 р. по 01.04.2022 р. у навчальному закладі проведено Всеукраїнський on-line тиждень дитячого читання під гаслом «Нація, яка читає - непереможна!».
Протягом тижня було підготовлено та проведено ряд заходів:
 
 
- перегляд відео презентацій «Українські письменники-ювіляри-2022 року» та «Творча спадщина письменників Вінниччини», протягом якого читачі познайомилися з творчістю українських письменників та творчістю письменників Вінниччини; 
 
 
 
- перегляд інформаційного повідомлення «Патріотичні мотиви у творчості Л. Костенко», під час якого читачі познайомились з поезією Ліни Костенко, присвяченій війні;  
 
 
- книжково-ілюстративну виставку «Україна - понад усе!» на якій представлені книги з історії України, в яких йдеться про споконвічне прагнення українського народу до волі, свободи та незалежності, про утвердження власної державності; 
 
 
- оn-line вікторину «Нація, яка читає - непереможна!» Створена вікторина допоможе нашим читачам з'ясувати наскільки вони добре знають класиків української літератури та їх творчість. 
 
 
 
- оn-line конкурс малюнків «Сучасна Україна очима дітей» для учнів 1-4 класів. Найкращими визначено роботи таких учнів: Мірошиної Е. (1-Б), Данилюка М., Петровського С., (2-А), Поєдинка С., Щебивок А. (3-Б), Підгорної А. (1-Б), Кушнір М., Нетрибчук В., Алтапової М., Яновської С. (2-А), Марковського М. (3-Б) Юкала Я. ( 1-Б), Літинської М., Колодійчука А.
(2-А), Маліцького А. (3-Б); 
 
 
- on-line конкурс «Закладка - помічниця книги» для учнів 1-4 класів. Кожна закладка відрізнялась оригінальним дизайном, діти проявили творчу майстерність, креативність. Найкращі закладки виготовили наступні учні: Мельник С., Мальнев А., Сивак Є., Ратушна С., Смірнов С., Курило С., (1-А), Петровський С., Яновська С. (2-А), Ігумнова М. (3-Б), Чаус С., Лазарчук М., Мазеренко Л., Возик Є., Томчук Р.(1-А), Нетрибчук В., Дудник Д. (2-А), Щебивок А. (3-Б), Данилюк Д. (2-А), Лупол Б. (3-Б).  
 
 
 Вікторина

«Шляхами українських народних казок» 

5 жовтня 2021 року в рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек, який проходить під гаслом «Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності», було проведено вікторину «Шляхами українських народних казок». для учнів 2 - А класу. 

 

Книжково-ілюстративна виставка
«Вінниччина - мій рідний край» 

У рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек, який проходить під гаслом «Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності» у читальному залі розгорнуто книжково-ілюстративну виставку «Вінниччина - мій рідний край». Учні мають можливість познайомитися з сторінками історії міста Вінниця, з його минулим та сьогоденням. 

 

Презентація виставки-експозиції 

«У звичаях, традиціях народу ти душу українців пізнаєш»

У рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек, який проходить під гаслом «Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності» розгорнуто виставку-експозицію «У звичаях, традиціях народу ти душу українців пізнаєш»

На виставці представлена довідкова література, картини-ілюстрації українського одягу, ляльки-мотанки, адже наш народ має багату культуру, величезний скарб якої складається з цінностей, надбаних багатьма поколіннями.
На презентацію виставки-експозиції до бібліотеки завітали учні 5- Б класу з класним керівником Тамарою Михайлівною Довженко.
Бібліотекар ознайомила учнів з експозицією, яка представлена в бібліотеці та розповіла школярам про культуру, побут, звичаї українського народу.
 
 
 
 
  

Вікторина
«Шляхами українських народних казок»

4 жовтня 2021 року у рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек, який проходить під гаслом «Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності», було проведено вікторину «Шляхами українських народних казок» для учнів 3 - Б класу.Вікторина була проведена з метою підтримання інтересу учнів до українських народних казок, щоб активізувати читацьку пам'ять, розвивати у дітей спостережливість, уявлення та зацікавити їх читати українські казки. 

 

ВІТАЄМО З ДНЕМ УЧИТЕЛЯ !!!

  Бібліотека запрошує всіх бажаючих взяти участь у проведенні місячника шкільної бібліотеки

 

Пам'ятаймо Чорнобильський квітень!

26 квітня минає 35 років від дня найбільшої в  історії людства техногенної катастрофи.  Вибух,  який зруйнував життя тисячам  людей  і утворив багатокілометрову зону  відчуження,  назавжди закарбувався  в пам'яті  не одного народу. Цій трагедії привласнений  сьомий рівень небезпеки за Міжнародною шкалою ядерних подій, що стало локальною  катастрофою з  глобальними наслідками. Волею долі, епіцентром  ядерної  аварії стала  саме наша  багатостраждальна українська  земля. Чорнобиль - назавжди залишатиметься  незагоєною  раною України. 
 
 

 
Всесвітній тиждень дитячого читання 
 

З 22.03.2021 р по 25.03.2021 р.  у  закладі проведено тиждень дитячого читання, в рамках якого  бібліотекарем  Шилько Н.Ф.  та вчителем української мови та літератури, зарубіжної літератури Бужак Л.В. реалізовано наступні заходи:

- он-лайн виставку малюнків «В гостях у казкових героїв», під час якої були представлені творчі роботи учнів 1-4 кл.; 

- он-лайн інтелектуальну гру «Упізнай літературного героя» для учнів 7-Б кл., що дозволила школярам пригадати вивчені твори зарубіжних письменників;

 

- он-лайн майстерні «Я і книжка» та «Кобзар своїми руками», в рамках яких школярі продемонстрували своє бачення прекрасного, створили власні варіанти оформлення «Кобзаря»; 

- он-лайн конкурс «Закладка - помічниця книги», в якому брали активну участь вихованці початкової школи. Кожна закладка відрізнялась оригінальним дизайном, діти проявили творчу майстерність, креативність; 

- он-лайн розповідь про улюблену книжку «Мій улюблений друг - книжка» , під час якої четверокласники презентували свої улюблені літературні твори. Найцікавіше про свою улюблену книгу розповіли Куліш Д., Додончук А., Гуляк В. (4-А кл.); 

 

-  захист  творчих проєктів учнями 9-х кл.  на тему «Читання - ось найкраще навчання». Кращими визнано роботи Штраус О., Шевцової О., Зуєвої У., Стецюри Д., Грижинки Є. (9-Б кл.),  Пеленко А. (9-А кл.); 

 

-   он-лайн фотовиставку «Я і моя улюблена іграшка-казковий герой» учнів 1-4 кл.,   в рамках якої  діти продемонстрували свої уподобання та захоплення. 

 

  «Їм у віках судилося безсмертя»

Боротьба  українських  громадян за свої права, яка одержала назву «Євромайдан», а згодом Революція  Гідності, була  наймасштабнішою  подією в новітній історії України і логічним продовженням обстоювання прав людини та громадянина.  

 

 

 Життя без небезпеки!

 

Діти будьте уважні! У небезпечній ситуації звертайтеся по допомогу до рятувальних та аварійних служб. По телефону їх викликають безоплатно... 

 

Всеукраїнський  місячник шкільних бібліотек 

З  1 по 31 жовтня 2020року в КЗ «Загальноосвітня школа I - III ступенів №36 Вінницькоі міської ради» відбувся Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом «Шкільна бібліотека та екологічна просвіта учнів». Головна мета Всеукраїнського місячника - привернення уваги до екологічних проблем і  активізація роботи бібліотеки з екологічної  просвіти підростаючого покоління спільно з учасниками освітнього процесу.

                                       Для учнів школи були проведені такі заходи:

- День відкритих дверей «Бібліотека скликає друзів» для учнівського та педагогічного колективів;

  -  Виставка - експозиція   «Природа очима художника»;

  Виставка- панорама  «Віконце в природу»; 

 - Конкурс малюнків між учнями 1-4 класів «Природа очима дітей»;

 -  фотоконкурс «Квіти навколо нас»; 

- фотоконкурс між учнями 7-х класів «Шедеври вечірнього сонця»; 

Ø День бібліотворчості:

Робота екомайстерні онлайн «Екологічний дизайн»  

 Роботи створювали Уляна та Діана Возні   

З пташками потоваришувала Діана Зелінська

 

360 років від дня народження Данієля Дефо - видатного англійського письменника та публіциста. Славу автору приніс відомий на весь світ «Робінзон Крузо». 

 

 

Учні школи та бібліотекар Шилько Н.Ф. 26 грудня 2019 року відвідали дитячий садок із заходом «Святий Миколаю, подарунків я чекаю». Малюки із захопленням спостерігали за подіями на сценіі, як годиться, отримали солодкі дарунки від Святого Миколая. 

 

18 грудня 2019 року у рамках атестації бібліотекар Шилько Н.Ф. провела бібліотечний урок у 6- Б класі на тему «Святий Миколаю, подарунків я чекаю». Діти із задоволенням брали участь у підготовці та презентації уроку. За гарну поведінку протягом року отримали солодкі подарунки.

 

 27 вересня 2019 р. в доброзичливій атмосфері для бібліотекарів міста була проведена літературна вітальня "Сучасна шкільна бібліотека - центр формування творчої особистості".
Привітали учасників директор закладу Нечипорук Е.В. та методист Нарольська К.В.
Змістовна доповідь, зворушливий захід " Неопалима Купина! Моя бібліотека!
Ти мудрість всіх віків, хранителька добра!", викликали позитивні емоції у всіх присутніх.

  

09.03.2018

 Березень... У цей весняний час український народ звертається до постаті Великого Кобзаря. "Слався, Тарасе Великий" - за такою назвою в бібліотеці відбулась літературна година, в якій брали участь учні 8-Б класу.

Книжкова виставка "Творчість Тараса - безсмертна" привернула увагу всіх присутніх.

Слово Шевченкове "Таке просте, таке доступне, таке сміливе, волелюбне, таке гаряче і живе!..." - стверджує подільська письменниця Ніна Шмурікова. 

Віримо, що поезія Великого Кобзаря засіє в душах молоді зерна добра, духовності, патріотизму!

 


 

Всеукраїнський тиждень дитячого читання


 Уже  23 роки, починаючи з 1993, упродовж весняних шкільних канікул у бібліотеках нашої країни проходить Всеукраїнський тиждень дитячого читання. Читачі його люблять і чекають з нетерпінням. Це час, сповнений дивовижного книжкового розмаїття. Зустрічі з найулюбленішими письменниками, їх новими книжками, книжкові іменини, літературні подорожі, ігри та вікторини, різноманітні конкурси та акції, театральні вистави, майстер-класи, презентації - і все це супроводжується приємними несподіванками. Історія цього свята дуже давня: воно було започатковане у 1943 році письменником Львом Кассилем під назвою "Книжкові іменини"Це свято до цього часу лишається святом дитини і книги. 

 У нашій школі Всеукраїнський тиждень дитячого читання  збирав шанувальників книги з 19 березня по 23 березня 2018 р., під гаслом  "Ми читаємо завзято, а читати нам - це свято"



 

 У рамках тижневика було проведено виставку малюнків «У світі казки чарівної»,виставку художніх творів «Читай - інтелект розвивай», конкурс «Закладка - помічниця книги», літературну гру «Який уважний я читач?» акцію "Подаруй бібліотеці книгу ". Найактивнішими виявились читачі 1-х-4-х класів.

  Завдяки акції фонд бібліотеки поповнився різноманітною літературою. Дякуємо всім, хто долучився до акції !!!

 

14.05.2018

Відбулося свято - посвята в читачі. До першокласників завітали гості: Незнайко, Королева книг та Червона Шапочка. Діти познайомились з історією створення книги, грали в цікаві ігри, відповідали на запитання про казкових героїв.

     Бібліотекар розповіла першокласникам про правила поводження з книгою, як потрібно вибирати книжку і що таке абонемент та читацький формуляр.

     І, звичайно, посвята в читачі завершилася проголошенням обіцянки читача.

     У подарунок усі першокласники отримали «Посвяту читача» бібліотеки


 

100 років від дня народження

Василя Олександровича Сухомлинського

 Народився Василь Олександрович Сухомлинський 28 вересня 1918 року в селі Василівці (тепер Кіровоградська обл) в бідній селянській сім'ї. Тут минули його дитинство й юність. Він вчився в рідному селі у школі і в 1933 році закінчив семирічку. Влітку 1933 року мати провела молодшого сина Василя до Кременчука. Спочатку Василь Сухомлинський вчився в медичному технікумі, але незабаром пішов звідти, вступив на робочий факультет, достроково закінчив його і був прийнятий до педагогічного інституту. З 1935р. починається педагогічний шлях В.О.Сухомлинського. У 17 років він став вчителем заочної школи недалеко від рідного села. Перевівся до Полтавського педагогічного інституту заочником і закінчив його в 1938 році. Закінчивши інститут, Сухомлинський повертається в рідні місця і працює викладачем української мови і літератури в Онуфріївській середній школі. У 1941 році під час Другої світової війни добровольцем йде на фронт. У січні 1942 року Сухомлинський був важко поранений, довго лікувався і вже не зміг повернутися до військової служби. У червні 1942 року його призначили директором сільської середньої школи, де він працював до березня 1944 року. 9 лютого 1943 року подав заяву про вступ до ВКП(б). Як тільки рідні місця були звільнені, він повернувся на Батьківщину і став завідувачем районного відділу народної освіти. Проте вже в 1947 році Сухомлинський просився назад до школи. У 1948 році Сухомлинський стає директором Павлиської середньої школи і працює на цій посаді 23 роки (до кінця життя). У 1948 році це була звичайна, пересічна школа. 23 роки стали найпліднішим періодом його науково-практичної та літературно-публіцистичної діяльності. Звичайну сільську школу він перетворив у справжню педагогічну лабораторію, де «видобував» скарби педагогічної мудрості. У 1955р. захистив кандидатську дисертацію на тему «Директор школи- керівник навчально-виховного процесу». З 1957р.- член-кореспондент Академії педагогічних наук РРФСР. У1958- заслужений вчитель УРСР; у 1968- нагороджений званням Героя  Соціалістичної Праці. Цього ж року обраний членом-кореспондентом Академії педагогічних наук СРСР.                          

2 вересня 1970 року Василь Олександрович Сухомлинський помер.

 

 

У закладі з 01.10 по 31.10.2018 було проведено Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек  під гаслом "Шкільна бібліотека- центр творчого розвитку"

 Під час місячника  було проведено: День відкритих дверей «Бібліотека скликає друзів», учнями 1-х класів відвідано шкільні музеї «Світлиця» та музей Книги, проведено бібліотечний урок «Роль книги у житті людини».

 Найактивнішими виявились читачі 1-х-4-х класів.

 Дякуємо всім, хто долучився до місячника!!!