Меню сайту
Новини бібліотеки

 

Всеукраїнський  місячник шкільних бібліотек 

З  1 по 31 жовтня 2020року в КЗ «Загальноосвітня школа I - III ступенів №36 Вінницькоі міської ради» відбувся Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом «Шкільна бібліотека та екологічна просвіта учнів». Головна мета Всеукраїнського місячника - привернення уваги до екологічних проблем і  активізація роботи бібліотеки з екологічної  просвіти підростаючого покоління спільно з учасниками освітнього процесу.

                                       Для учнів школи були проведені такі заходи:

Ø День відкритих дверей «Бібліотека скликає друзів» для учнівського та педагогічного колективів;

  Ø Виставка - експозиція   «Природа очима художника»;

  Виставка- панорама  «Віконце в природу»; 

 Ø Конкурс малюнків між учнями 1-4 класів «Природа очима дітей»;

Ø фотоконкурс «Квіти навколо нас»; 

Ø фотоконкурс між учнями 7-х класів «Шедеври вечірнього сонця»; 

Ø День бібліотворчості:

Робота екомайстерні онлайн «Екологічний дизайн»  

 Роботи створювали Уляна та Діана Возні   

З пташками потоваришувала Діана Зелінська

 

Учні школи та бібліотекар Шилько Н.Ф. 26 грудня 2019 року відвідали дитячий садок із заходом «Святий Миколаю, подарунків я чекаю». Малюки із захопленням спостерігали за подіями на сценіі, як годиться, отримали солодкі дарунки від Святого Миколая. 

 

18 грудня 2019 року у рамках атестації бібліотекар Шилько Н.Ф. провела бібліотечний урок у 6- Б класі на тему «Святий Миколаю, подарунків я чекаю». Діти із задоволенням брали участь у підготовці та презентації уроку. За гарну поведінку протягом року отримали солодкі подарунки.

 

 27 вересня 2019 р. в доброзичливій атмосфері для бібліотекарів міста була проведена літературна вітальня "Сучасна шкільна бібліотека - центр формування творчої особистості".
Привітали учасників директор закладу Нечипорук Е.В. та методист Нарольська К.В.
Змістовна доповідь, зворушливий захід " Неопалима Купина! Моя бібліотека!
Ти мудрість всіх віків, хранителька добра!", викликали позитивні емоції у всіх присутніх.

  

09.03.2018

 Березень... У цей весняний час український народ звертається до постаті Великого Кобзаря. "Слався, Тарасе Великий" - за такою назвою в бібліотеці відбулась літературна година, в якій брали участь учні 8-Б класу.

Книжкова виставка "Творчість Тараса - безсмертна" привернула увагу всіх присутніх.

Слово Шевченкове "Таке просте, таке доступне, таке сміливе, волелюбне, таке гаряче і живе!..." - стверджує подільська письменниця Ніна Шмурікова. 

Віримо, що поезія Великого Кобзаря засіє в душах молоді зерна добра, духовності, патріотизму!

 


 

Всеукраїнський тиждень дитячого читання


 Уже  23 роки, починаючи з 1993, упродовж весняних шкільних канікул у бібліотеках нашої країни проходить Всеукраїнський тиждень дитячого читання. Читачі його люблять і чекають з нетерпінням. Це час, сповнений дивовижного книжкового розмаїття. Зустрічі з найулюбленішими письменниками, їх новими книжками, книжкові іменини, літературні подорожі, ігри та вікторини, різноманітні конкурси та акції, театральні вистави, майстер-класи, презентації - і все це супроводжується приємними несподіванками. Історія цього свята дуже давня: воно було започатковане у 1943 році письменником Львом Кассилем під назвою "Книжкові іменини"Це свято до цього часу лишається святом дитини і книги. 

 У нашій школі Всеукраїнський тиждень дитячого читання  збирав шанувальників книги з 19 березня по 23 березня 2018 р., під гаслом  "Ми читаємо завзято, а читати нам - це свято" 

 У рамках тижневика було проведено виставку малюнків «У світі казки чарівної»,виставку художніх творів «Читай - інтелект розвивай», конкурс «Закладка - помічниця книги», літературну гру «Який уважний я читач?» акцію "Подаруй бібліотеці книгу ". Найактивнішими виявились читачі 1-х-4-х класів.

  Завдяки акції фонд бібліотеки поповнився різноманітною літературою. Дякуємо всім, хто долучився до акції !!!

 

14.05.2018

Відбулося свято - посвята в читачі. До першокласників завітали гості: Незнайко, Королева книг та Червона Шапочка. Діти познайомились з історією створення книги, грали в цікаві ігри, відповідали на запитання про казкових героїв.

     Бібліотекар розповіла першокласникам про правила поводження з книгою, як потрібно вибирати книжку і що таке абонемент та читацький формуляр.

     І, звичайно, посвята в читачі завершилася проголошенням обіцянки читача.

     У подарунок усі першокласники отримали «Посвяту читача» бібліотеки


 

100 років від дня народження

Василя Олександровича Сухомлинського

 Народився Василь Олександрович Сухомлинський 28 вересня 1918 року в селі Василівці (тепер Кіровоградська обл) в бідній селянській сім'ї. Тут минули його дитинство й юність. Він вчився в рідному селі у школі і в 1933 році закінчив семирічку. Влітку 1933 року мати провела молодшого сина Василя до Кременчука. Спочатку Василь Сухомлинський вчився в медичному технікумі, але незабаром пішов звідти, вступив на робочий факультет, достроково закінчив його і був прийнятий до педагогічного інституту. З 1935р. починається педагогічний шлях В.О.Сухомлинського. У 17 років він став вчителем заочної школи недалеко від рідного села. Перевівся до Полтавського педагогічного інституту заочником і закінчив його в 1938 році. Закінчивши інститут, Сухомлинський повертається в рідні місця і працює викладачем української мови і літератури в Онуфріївській середній школі. У 1941 році під час Другої світової війни добровольцем йде на фронт. У січні 1942 року Сухомлинський був важко поранений, довго лікувався і вже не зміг повернутися до військової служби. У червні 1942 року його призначили директором сільської середньої школи, де він працював до березня 1944 року. 9 лютого 1943 року подав заяву про вступ до ВКП(б). Як тільки рідні місця були звільнені, він повернувся на Батьківщину і став завідувачем районного відділу народної освіти. Проте вже в 1947 році Сухомлинський просився назад до школи. У 1948 році Сухомлинський стає директором Павлиської середньої школи і працює на цій посаді 23 роки (до кінця життя). У 1948 році це була звичайна, пересічна школа. 23 роки стали найпліднішим періодом його науково-практичної та літературно-публіцистичної діяльності. Звичайну сільську школу він перетворив у справжню педагогічну лабораторію, де «видобував» скарби педагогічної мудрості. У 1955р. захистив кандидатську дисертацію на тему «Директор школи- керівник навчально-виховного процесу». З 1957р.- член-кореспондент Академії педагогічних наук РРФСР. У1958- заслужений вчитель УРСР; у 1968- нагороджений званням Героя  Соціалістичної Праці. Цього ж року обраний членом-кореспондентом Академії педагогічних наук СРСР.                          

2 вересня 1970 року Василь Олександрович Сухомлинський помер.

 

 

У закладі з 01.10 по 31.10.2018 було проведено Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек  під гаслом "Шкільна бібліотека- центр творчого розвитку"

 Під час місячника  було проведено: День відкритих дверей «Бібліотека скликає друзів», учнями 1-х класів відвідано шкільні музеї «Світлиця» та музей Книги, проведено бібліотечний урок «Роль книги у житті людини».

 Найактивнішими виявились читачі 1-х-4-х класів.

 Дякуємо всім, хто долучився до місячника!!!