Меню сайту
Євроклуб

Цікаве життя євроклубу

«Ми - українці, ми - європейці»

навчального закладу №36

міста Вінниці


Шкільний Євроклуб «Ми - українці, ми - європейці» функціонує з вересня 2009 року. До його складу входять учні середньої школи (8-9-х класів). Вони люблять вивчати іноземні мови: англійську, французьку і німецьку, а також цікавляться історією та культурою європейських країн. 
Щороку склад учасників клубу поповнюється. Створюється план та розробляються завдання. Цікаво здійснюється посвята в члени Євроклубу. За традицією обирається староста.
Засідання Євроклубу  відбувається раз на місяць. Всі учасники отримують завдання, результати яких обговорюються за круглими столами, демонструються під час загально шкільних та міських заходів.

За 2009-2016 роки ми:

- підготували збірку матеріалів про країни Європи, їх традиції та свята;
- підготували реферати про видатних українців європейського рівня;
- здійснили відео-мандрівку по країнах ЄС;
- провели конкурс стіннівок на теми «Разом до об'єднаної Європи», «Моє майбутнє - Україна європейська»;
- провели книжкові виставки : «Країни ЄС», «Життя британців, німців, французів», «Кулінарні традиції країн ЄС»;
- провели шкільне свято «Презентація національної кухні країн Європи: Німеччини, Франції, Польщі, Італії та України»;
- семінар-тренінг «Формування майбутнього Європи», організованого Міжнародним товариством «Україна-Польща-Німеччина»;
- брали участь у конкурсі малюнку «Я поділяю європейські цінності»;
- брали участь у міських заходах з нагоди відзначення Дня Європи у м.Вінниці: підготували фото колаж з цікавою інформацією про Люксембург; виготовили люксембурзький національний жіночий костюм (2010). 

- провели шкільний захід «Свята Великобританії та Німеччини»;
- брали участь у міському фестивалі шкільних театральних колективів «Казковий калейдоскоп», присвяченого Дню Європи (2011),  інсценізуючи казку Г.Х. Андерсена «Дюймовочка».

 

- вчителем французької мови Гарник А.А. проведено відкритий урок у 7-Б класі на тему «Франція та франкофонія»;
- провели зустрічі  із зарубіжними делегаціями з Польщі, Словаччини, Росії, Білорусії з нагоди 3-го міжнародного танцювально-хореографічного фестивалю «Барвінкове кружало».

 

 У 2011-2012 навчальному році було проведено чимало цікавого:

1. Пізнання Європи починається із вивчення власного краю.Саме тому вчителі Старощук О.А. та Климчук Н.І. провели перший урок в 5-11 класах на тему «Історія України - історія Європи»(01.09.2011р.).

 

 

2. Керівник євроклубу Климчук Н.І.  та староста Ряполова К. брали участь у засіданні Асоціації євроклубів Вінниччини та зустрічалися з Івасюком І.Д., начальником управління освіти ОДА, переглядали презентацію країн Європи. На засіданні було затверджено план роботи Асоціації на 2011-12рр. (27.09.2011).

3. Здійснено туристично-краєзнавчі поїздки історичними місцями нашого краю: у міста Львів, Умань та в Закарпаття (протягом 2011-2012 років).

 

 

4. Під час проведення ПМТ іноземних мов (січень 2012 року) керівник євроклубу Климчук Н.І. та вчителі Старощук О.А. і Акульшина Т.С. разом із учасниками євроклубу провели шкільний культурознавчий захід «Об'єднане королівство». Під час заходу учні продемонстрували національні костюми, декламували автентичні вірші, жарти, танцювали, інсценізували п'єси та співали.

 

 5. Під час проведення ПМТ класних керівників (жовтень 2011року) було проведено благодійний ярмарок українських національних  страв «Купуй українське».

6. В жовтні 2011 року учасниками євроклубу було проведено соціальне опитування мешканців мікрорайону на тему «Чи хотіли б ви, щоб Україна приєдналась до ЄС?».

7. На засіданні євроклубу у квітні 2012 року було проведено «мозковий штурм» на тему: «Європейські інституції та головні органи влади», під час якого учні закріпили свої знання про ЄС, Європарламент, країни-засновниці ЄС і т.д.

8. У квітні-травні 2012 року учні нашого закладу брали участь в обласному конкурсі дитячих плакатів на тему «Україна приймає Євро 2012». Переможцями стали: Кучма Б.(9-Б кл.), Файчук А.(3-А кл.), Пийвода О. та Сокольвяк М. (1-А кл.).

 

9. Із метою налагодження шляхів до євроінтеграції у січні та березні  2012 року директор закладу Нечипорук Е.В. та заступник із навчально-виховної роботи Кучма Н.А. відвідали країну Польщу.

 

 Наш клуб діє при Асоціації Євроклубів Вінниччини.

 
У 2012-2013 навчальному році було проведено:

-         Участь євроклубівців у проекті «Пізнай світ подорожуючи». Екскурсія до Польщі в жовтні 2012 року.

 

 

-         Літературно-фольклорне свято «У світі казок» на англійській, німецькій та французькій мовах.


 

 -         Керівник Євроклубу Климчук Н.І. брала участь у семінарі «Участь громадськості у процесі прийняття рішень на місцевому рівні»

-         В січні 2013 року активісти євроклубу провели культурознавчий захід «Парад європейських країн»

 
  

-         В лютому-березні 2013 року учасниками євро клубу було проведено тренінг на тему: «Що значить бути європейцем?» та Ряполова Катерина стала номінантом літературного конкурсу в рамках проекту «Регіональна підтримка євро клубів України »

-         18 травня 2013 року  учні закладу святкували День Європи в місті та стали переможцями виставки-конкурсу просторових інсталяцій «Європейський сад щастя»

-         Найактивніші учасники євроклубу Кучма Богдан, Ряполова Катерина та керівник Климчук Н.І. були запрошені представництвом ЄС в Україні на святкування Дня Європи у місто Київ.


 

 У 2013-2014 навчальному році було проведено: 

 - Участь євроклубівців в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу есе «Я - європеєць» в жовтні 2013 року.

 - 15-16 листопада 2013 року керівник  євроклубу Климчук Н.І. брала участь в тренінгу для журналістів ЗМІ Вінницької та

Хмельницької областей «Про європейську інтеграцію по-новому».

- Підготували музичну аудіозбірку «Євродиско».

- В січні 2014 року активісти євроклубу провели ток-шоу «Традиції чаювання в різних країнах».

    

- У травні 2014 року учні закладу стали лауреатами обласного конкурсу дитячих малюнків на тему «Моя Україна в європейській родині».

 

- 17 травня 2014 учні закладу святкували День Європи в місті.

    

2014-2015 навчальний рік:

- 24.12.2014 р. наші майбутні випускники та їх батьки були присутні на зустрічі із вінницькими студентами, які навчаються у вищих навчальних закладах Польщі. Випускник нашої школи, Кучма Богдан, першокурсник Краківського університету факультету міжнародних відносин зауважив: "Навчатись у Польщі може кожен, головне захотіти та наполегливо йти до своєї мети"

 

16.05.2015 року учасники євро клубу «Ми- українці, ми-європейці» та  всі бажаючі брали активну участь у святкуванні Дня Європи у Вінниці. Наші учні прикрасили дерево та тематичний стенд  цікавими фактами про 28-му країну Європейського Союзу - Хорватію. Провели шкільні позакласні заходи: «Україна - ти в серці єдина», «Україна! Ти для мене диво!» Брали участь у конкурсі відео «Бути європейцем».

  2015-2016 навчальний рік:

Учениця 8-А класу Климчук Анастасія брала участь в on-line конкурсі "Євро - квіз"

-         підготували проекти «Я-українець, я- європеєць»;

-         провели гру «Європа-гра»;

-         здійснили туристично-краєзнавчі поїздки історичними місцями України: у міста Київ, Івано-Франківськ, Умань та в Закарпаття;

-         брали участь у міському заході - благодійному забігу «З вірою в серці»;

-         підготували макет європейського дерева;

-         брали участь у проведенні місячника англійської мови;

-         брали участь у шкільних та міських заходах з нагоди відзначення Дня Європи у м. Вінниці;